Priebežné rebríčky seniorov k 31. 12. 2019

vratme_ssz_logo1.jpg

Rok 2019 uplynul a s ním aj polovica vzduchovkovej sezóny

      Skôr ako začneme bilancovať rok 2019, dovoľte mi zaželať vám všetkým, nech vám rok 2020 prinesie všetko čo si želáte, veľa úspechov osobných, pracovných a športových a najmä nech nám zdravie slúži.

 

      Posledné 2 preteky roku 2019 bola extraliga v Košiciach a 1. liga v Rumanovej. Úrovňou a obsadením neporovnateľné preteky, ale pekný príklad, že potrebujeme aj najvyššiu aj najnižšiu úroveň pretekov v hierarchii kvalifikácie na MSR..

 

     Extraliga je určená najmä pre strelcov najvyššej streleckej výkonnosti z celého Slovenska a 1. liga skôr pre strelcov z najbližšieho okolia ako príležitosť získať výsledky do rebríčka kvalifikácie na MSR alebo vylepšenie si svojho postavenia v rebríčku.

 

       Extraliga v Košiciach bola znovu v športovej hale pri nákupnom centre. Pre tých, ktorí prišli prvykrát, to bol trošku rébus potrafiť, ale v propozíciach bol aspoň približný popis polohy haly. Veľkým plusom Extraligy boli elektronické terče, online výsledky, finále hneď po ukončení druhej smeny. Drobným mínusom bolo opäť chladnejšia nedeľa v hale ako sobota, ale za to asi organizátor nemôže.

 

      Športovú úroveň Extraligy zdvihli puškári, najmä Danka Demjén Pešková, ktorá obidva dni strieľala na slovenské pomery veľmi slušne a v nedeľu vytvorila nový slovenský rekord výsledkom 627,5 bodu, Danka blahoželáme.

 

       V nedeľu strelila aj Martina Maršálková vo  vzduchovej pištoli 60 slušný výsledok 571 bodov, takže paradoxne chladnejšie prostredie v hale prinieslo lepšie výsledky. Celkovo účasť v Košiciach býva slabšia, pretože tam chodievaju prakticky len strelci z východu, čo je škoda, pretože skúsení organizátori pod vedením Jozefa Maňa každoročne vytvárajú dobré podmienky na streľbu.

 

       Môžeme sa poďakovať aj pánom Skyvovi a Bohunickému za bezproblémový chod elektronických terčov. Možno trochu námet na vylepšenie výsledkových listín, vyznačiť v nich keď sa prekoná slovenský rekord, tak ako sa to robí na svetovej úrovni, kde je vždy vyznačený nový alebo vyrovnaný rekord.

 

      Posledné preteky roka  boli v Rumanovej, malej dedinke pri Hlohovci, ktorá sa z úrovne krajskej ligy tento rok povýšila na 1. slovenskú ligu, čo bolo poznať aj na účasti. 1. slovenská liga má samozrejme nižšiu športovú úroveň ako extraliga, ale skúsení organizátori pod vedením pána Bohuslava Popoviča vytvorili veľmi dobré podmienky pre strelcov.

 

      V kultúrnom dome postavili 13 priťahovacích stavov, preteky prebiehali plynule, bez akýchkoľvek problémov. Strelci mali možnosť si v kľude posedieť, v sobotu ochutnať perfektný guláš, v nedeľu zas vynikajúcu klobásku, na stoloch vianočné koláčiky, bodaj by takých pretekov bolo čo najviac po celom Slovensku.

 

      Myslím, že všetci čo sa tam zúčastnili sa tam radi vrátia aj o rok, môžeme sa organizátorom len poďakovať. Na to, že v klube nemajú momentálne ani jedného vzduchovkára, zvládli všetko na výbornú, dokonca mysleli aj na zatienenie okien, aby sĺnko nesvietilo strelcom do očí. Jediné, čo sa dá ešte vylepšiť bolo svetlo, pár luxov navyše v priestore by strelcom určite nezaškodilo.

 

      Poďme ale k bilancovaniu prvej polovice vzduchovkovej sezóny. Ako vždy, aj teraz si môžete stiahnuť aktuálny rebríček tu, Pre tých, ktorí sa chcú pohrať s kompletnou databázou, nech sa páči databáza v exceli. Priebežný rebríček je neoficiálny, ale vychádza z výsledkov zverejených na stránkach SSZ. Ak by ste niekde našli nezrovnalosť, dajte mi prosím vedieť na strelci@strelcom.sk, opravíme to.

 

       Možno by bolo zaujímavé doplniť rebríček o osobné rekordy strelcov, aby sme mohli sledovať vývoj osobného rekordu v čase a vždy poblahoželať k novému osobnému rekordu.

 

    Ak máte záujem zverejniť svoj osobný rekord, napíšte mi prosím na strelci@strelcom.sk Vaše meno, seniorsku disciplínu a kategóriu, hodnotu Vášho súťažného rekordu (zo súťaže, z ktorej boli výsledky zverejnené na webe SSZ) a ak si pamätáte, tak aj súťaž a dátum keby ste svoj osobný rekord vytvorili. Ak si nepamätáte presne, kde a kedy ste si vytvorili svoj osobný seniorský rekord, stačí len výsledok.

 

       Ako príklad môžem uviesť svoj osobný rekord, VzPi 40 kategória pod 60 rokov je 378 bodov, 27.10.2019 Šaľa a vo VzPu 40, kategória pod 60 rokov je osobný rekord 361,3 bodu, 17. 11. 2019 Vištuk. Mne sa to ľahko pamätá, pretože seniorsku kategóriu strieľam len druhý rok.

 

Aký je teda rebríček k 31. 12. 2019?

 

Vo VzPi 40 seniori:

1) doteraz štartovalo v kvalifikácii 67 pištoliarov, z čoho už 36 má najmenej 3 výsledky

2) priemer viac ako 350 bodov zatiaľ dosiahlo 19 pištoliarov

3) rebríček vedie naďalej Rosťo Burian s priemerom 376 bodov, takisto sa nezmenilo ďalšie poradie, na druhom mieste je Peter Mlynarčík a na treťom Marián Grúber

4) najvyšší výsledok v decembri bol 376 bodov - Peter Mlynarčík

5) najmenší rozdiel všetkých svojich výsledkov mal Pavol Varga - len 2 body

6) najväčší rozdiel všetkých svojich výsledkov mal Stano Silný - 48 bodov

 

Vo VzPi 40 seniorky:

1) doteraz štartovalo v kvalifikácii 8 pištoliarok, z čoho už 4 majú najmenej 3 výsledky

2) priemer viac ako 334 bodov zatiaľ dosiahla len 1 pištoliarka

3) rebríček vedie Janka Miklášová s priemerom 334 bodov, na druhom mieste je Dagmar Záňová a na treťom Soňa Mlynarčíková

4) najvyšší výsledok v decembri bol 364 bodov - Gabriela Marhulíková

5) najmenší rozdiel všetkých svojich výsledkov mala Marianna Grúberová  - len 1 bod

6) najväčší rozdiel všetkých svojich výsledkov mala Mária Humená - 37 bodov

 

Vo VzPu 40 seniori:

1) doteraz štartovalo v kvalifikácii 22 puškárov, z čoho už 13 má najmenej 3 výsledky

2) priemer viac ako 382 bodov zatiaľ dosiahlo 6 puškárov

3) rebríček vedie Róbert Láska s priemerom 393,13 bodov, takisto sa nezmenilo ďalšie poradie, na druhom mieste je Jozef Laca a na treťom Milan Terem

4) najvyšší výsledok v decembri bol 397 bodov - Róbert Láska

5) najmenší rozdiel všetkých svojich výsledkov mal Imrich Varga - len 1,9 bodu

6) najväčší rozdiel všetkých svojich výsledkov mal Fero Šupín - 40,4 bodu

 

Vo VzPu 40 seniorky:

1) doteraz štartovalo v kvalifikácii 7 puškárok, z čoho len 2 majú najmenej 3 výsledky

2) priemer viac ako 381 bodov zatiaľ dosiahli len 2 puškárky

3) rebríček vedie Monika Nemečková s priemerom 395 bodov, na druhom mieste je Oľga Radačovská

4) najvyšší výsledok v decembri bol 392,6 bodov - Monika Nemečková

5) najmenší rozdiel všetkých svojich výsledkov mala Viera Ligová  - len 1,1 bodu

6) najväčší rozdiel všetkých svojich výsledkov mala Oľga Radačovská - 29,2 bodu

 

      Ak si myslíte, že by Vás zaujímali aj iné štatistiky, dajte nám prosím vedieť a budeme ich zverejňovať.

 

Peter Mlynarčík

strelci@strelcom.sk

Návrat na výpis

Hľádáte servis Pardini na Slovensku alebo v Čechách?

STRELCI STRELCOM

 

Pre všetky zbrane PARDINI zabezpečíme záručný aj pozáručný servis na Slovensku.

Zabezpečíme Vám náhradné diely aj na staré modely zbraní PARDINI z deväťdesiatych rokov a môžete ich ďalej používať.

S povolením Pardini Armi S.r.l. zabezpečíme servis vzduchových zbraní aj z Českej republiky a predaj náhradných dielov nepodliehajúcich nákupnému povoleniu aj do Českej republiky.

Stačí sa nám ozvať a spolu nájdeme riešenie.

Ak chcete, najbližšie sa môžeme stretnúť na bratislavskej open lige v športovej pištoli.

 

Napíšte nám

Kontakt

PARDINI Slovakia s.r.o.

A. Gwerkovej 1538/7

851 04 Bratislava

IČO: 51144786

IČ DPH: SK2120608271

zapísaná v OR Bratislava 1,

Oddiel: Sro, Vložka č.: 13160/B

zbrojná licencia číslo CA 001259

email: info@pardini.sk

mobil: +421 903 471 002

STRELCI STRELCOM

 

 

Partneri

partner.png

 

angemy.png