Priebežný rebríček seniorov k 1. 12. 2019

vratme_ssz_logo1.jpg

Cez víkend sa uskutočnila Extraliga v Šali, takže sme aktualizovali priebežné rebríčky seniorov

        Cez víkend sa uskutočnili ďalšie kvalifikačné preteky. Extraliga v Šali, do rebríčka nám pribudli noví strelci a nové výsledky, takže sme aktualizovali rebríčky.

 

         Nedá trochu nespomenúť samotné preteky v Šali. Priebeh súťaže bol relatívne bezproblémový, vidno dlhoročnú skúsenosť organizátorov, teraz už pod vedením nového predsedu šalianského klubu. Ako Vo Vištuku aj v Šali majú vždy dobrú klobásku,  ale nie až takú vynikajúcu ako vo Vištuku.

 

     Aj keď na preteky prišla okrem pištoliarov reprezentantov absolútna slovenská špička, nedočkali sme sa výsledkov na úrovni slovenských rekordov. Určite najvyššie vytŕčal výsledok Patrika Jányho v sobotu, 629,5 bodu by mu v pohode stačilo do finále takmer všade vo svete.

 

    Celkom pekne strieľali mladé puškárky z Prešova, Zuzana Ňakatová a Kamila Novotná, 624,7, resp. 624,9 bodu sa nestratí ani vo svete. V nedeľu strelila Diana Beníková 626,6 bodu, čo je slušný výsledok.

 

       Neúčasť najlepších pištoliarov sa podpísala pod slabšie výsledky pištoliarov, 572 bodov Jána Faba v sobotu bolo poznačených prudkým slnečným svetlom priamo do očí prvých 20 minút v tretej smene, keď sĺnko trošku zašlo, Ján Fabo predvádzal v posledných štyroch položkách znovu svoj pištoliarský koncert. V nedeľu strelil Štefan Ernst 574 bodov.  V sobotu v prvej smene bola úsmevná situácia, rozhodcom trošku preskočilo, nebojte, len nastavenie hodnotiacich mašiniek a počítali aj pištoliarom na desatiny, takže viacerí mali najprv vo výsledkoch položky aj 99 bodov :) Samozrejme na to prišli a výsledky opravili.

 

        Organizátori by v ďalších pretekoch mohli pamätať na slnko priamo do očí strelcov a dať na okná nejakú clonu, podobne ako to robia v telocvični na prvej lige.

 

      Určite by bolo možné spomenúť aj viacerých, ale to nie je úlohou článku o rebríčku seniorov, takže dúfam, že nenahneváme ostatných zúčastnených strelcov, že sme ich neuviedli. V každom prípade, môžeme poďakovať šaliancom za príjemné prostredie a dobre zorganizované preteky, určite sa tam radi vrátime aj ostatní, škoda len, že na Extralige neboli elektronické terče.

 

Takže sa vráťme k priebežným rebríčkom seniorov.

 

      Od začiatku sezóny sa na kvalifikačných pretekoch zúčastnilo:

65 seniorov vo vzduchovej pištoli

7 senioriek vo vzduchovej pištoli

20 seniorov vo vzduchovej puške

7 senioriek vo vzduchovej puške

 

        Zatiaľ všade seniorov vyhodnocujú organizátori len v jednej vekovej kategórii, aj keď už podľa platného súťažného poriadku by mali vyhodnocovať seniorov v 3 vekových kategóriách.

 

        Na čele rebríčkov sa pretekmi vo Vištuku nič nezmenilo, u pištoliarov ostáva na čele rebríčka Rosťo Burian, ktorý v Šali prvy krát v sezóne strelil pod 370 bodov, u pištoliarok vedie Martina Kuebachová.

 

      U puškárov nastala zmena a na čele vymenil Milana Terema vynikajúci strelec Jozef Laca. U puškárok stále neohrozene vedie Monika Nemečková, uvidíme, či nepríde k zmene po ďalších pretekoch.

 

        Aktuálny rebríček si môžete pozrieť tu,  Kto má záujem si urobiť ďalšie štatistiky, nech sa páči databáza v exceli, s ktorou si môžete robiť vlastne pohľady na výsledky.

 

       Možno zaujímavosť, v októbri bol najvyšší výsledok v pištoli seniorov 378 Rosťa Buriana, u pištoliarok 361 Martiny Kuebachovej, čo sa v novembri nezmenilo. U puškárov bolo v októbri najviac 394,8 bodov Milana Terema, ale v novembri to už bolo 398,6 bodov Jozefa Laca a u puškárok stále ostáva najviac 396,5 bodov Moniky Nemečkovej.

 

         Veríme, že po decembrii už tieto čísla budú minulosťou a možno s lepšími číslami príde aj niekto iný ako doterajší lídri rebríčka.

 

         Na záver, SSZ už má konečne kalendár na novú sezónu, ktorí ste ešte nevideli, možete si ho pozrieť aj tu.

 

          Pre milovníkov pištoliarských vzduchovkových dynamických disciplín dávame na vedomosť, že v sobotu 7. 12. 2019 bude prvá slovenská liga v Brezne špeciálne pre dynamické disciplíny.

 

Peter Mlynarčík

strelci@strelcom.sk

Návrat na výpis

Hľádáte servis Pardini na Slovensku alebo v Čechách?

STRELCI STRELCOM

 

Pre všetky zbrane PARDINI zabezpečíme záručný aj pozáručný servis na Slovensku.

Zabezpečíme Vám náhradné diely aj na staré modely zbraní PARDINI z deväťdesiatych rokov a môžete ich ďalej používať.

S povolením Pardini Armi S.r.l. zabezpečíme servis vzduchových zbraní aj z Českej republiky a predaj náhradných dielov nepodliehajúcich nákupnému povoleniu aj do Českej republiky.

Stačí sa nám ozvať a spolu nájdeme riešenie.

Ak chcete, najbližšie sa môžeme stretnúť na bratislavskej open lige v športovej pištoli.

 

Napíšte nám

Kontakt

PARDINI Slovakia s.r.o.

A. Gwerkovej 1538/7

851 04 Bratislava

IČO: 51144786

IČ DPH: SK2120608271

zapísaná v OR Bratislava 1,

Oddiel: Sro, Vložka č.: 13160/B

zbrojná licencia číslo CA 001259

email: info@pardini.sk

mobil: +421 903 471 002

STRELCI STRELCOM

 

 

Partneri

partner.png

 

angemy.png