Sĺnko prichádza z východu, alebo zdravá východniarska krv?

vratme_ssz_logo1.jpg

S príchodom jesene, prišli opäť vládne opatrenia, ktoré mali vystaviť stopku šíreniu Covid 19 a opäť tu bol aj zákaz vykonávania športových aktivít.

Vyhlásením vládnych opatrení začiatkom minulého roka, ktoré mali vystaviť stopku šíreniu Covid 19, bol aj zákaz vykonávania športových aktivít. Členská základňa Slovenského streleckého zväzu tieto opatrenia začala striktne dodržiavať. Každý hit sa však časom obohraje a keď okolnosti veštili uvoľnenie, boli pripravené na reštart Jarovce s Bratislavskou Open-ligou a Gajary s I. Slovenskou ligou v streľbe z historických zbraní. Obe súťaže napriek hroziacim výstrahám - ako vari prvé – odštartovali a s redukovaným počtom kôl došli do cieľa. Historici dokonca stačili ešte pred vyhlásením obnovených zákazov zrealizovať aj M-SR pre rok 2020.

 

S príchodom jesene, prišli opäť vládne opatrenia, ktoré mali vystaviť stopku šíreniu Covid 19 a opäť tu bol aj zákaz vykonávania športových aktivít. Členská základňa Slovenského streleckého zväzu sa opäť vzorovo uložila buvinkať.

 

Ako prvý sa prebudil Ing. Peter Novotný z Prešova, ktorý v príspevku do BULLETIN-u čís. 10/2020 na str. 30 uviedol vetu: „Šicko se muši dac a budze zrobene“ – tak niečo urobme!

 

Ako prvému sa zachcelo Ing. Petrovi Mlynarčíkovi, Bratislavčanovi s východniarskou krvou. Koncepčne a technicko-organizačne pripravil nadnárodnú súťaž v streľbe zo vzduchových zbraní On-line ligu pre sezónu 2020-21. V tejto nadárodnej lige sa predstavili bývalí ale aj budúci olympionici zo Slovenska, ako Ján Fabo, Danka Demjén Pešková a Patrik Jány ale aj strieborný OH medailista z Čiech Martin Tenk.

 

Ďalší východniar Ing. Jozef Maňo, predseda ŠSK Podhradová Košice a predseda KV Košického kraja sa o mesiac neskôr pridal vyhlásením 9-kolovej Krajskej Open-ligy v streľbe zo vzduchových zbraní pre sezónu 2020-2021 v režime On-line. Obe súťaže dospeli do cieľa a pre pretrvávanie opatrení aj predĺžili svoj priebeh.

 

Nezaváhali ani ďalšie kluby SSZ ako Prešov, Spišská Nová Ves, Detva, Brezno, Martin a pod., ktoré zorganizovali svoje menšie okresné online ligy.

 

Nemožno prehliadať aktivity ďalšieho východniara trénera ŠKP Prešov – Sekčov Ing. Jána Šimu, ktorý za asistencie Ing. Petra Novotného brázdi so svojimi zverencami štátmi bývalého východného bloku a na živých pretekoch overuje výsledky práce z tréningového procesu.

 

Obzvlášť sa zviditeľňuje dorastenka Kamila Novotná, ktorá sa prezentuje skvelými výkonmi v streľbe zo vzduchovej pušky a prispieva k zušľachteniu športovej úrovne každých pretekov. Kamilka sa prezentuje výkonmi, ktorými sa strelkyne na pretekoch Svetového pohára tlačia do finálovej osmičky. Veríme, že Kamilka uspeje na nastávajúcich ME a vybojuje minimálne finálové umiestnenie v juniorských kategóriach.

 

Kto by také strelecké skvosty ako sa predstavili v online ligách organizovanými východniarmi  nechcel mať v súťaži na štartovej čiare?

 

Článok zverejnený so súhlasom autora a redakčne doplnený.

 

Peter Mlynarčík

strelci@strelcom.sk

diskutujte na www.strelcom.sk

Návrat na výpis

Hľádáte servis Pardini na Slovensku alebo v Čechách?

STRELCI STRELCOM

 

Pre všetky zbrane PARDINI zabezpečíme záručný aj pozáručný servis na Slovensku.

Zabezpečíme Vám náhradné diely aj na staré modely zbraní PARDINI z deväťdesiatych rokov a môžete ich ďalej používať.

S povolením Pardini Armi S.r.l. zabezpečíme servis vzduchových zbraní aj z Českej republiky a predaj náhradných dielov nepodliehajúcich nákupnému povoleniu aj do Českej republiky.

Stačí sa nám ozvať a spolu nájdeme riešenie.

Ak chcete, najbližšie sa môžeme stretnúť na bratislavskej open lige v športovej pištoli.

 

Napíšte nám

Kontakt

PARDINI Slovakia s.r.o.

A. Gwerkovej 1538/7

851 04 Bratislava

IČO: 51144786

IČ DPH: SK2120608271

zapísaná v OR Bratislava 1,

Oddiel: Sro, Vložka č.: 13160/B

zbrojná licencia číslo CA 001259

email: info@pardini.sk

mobil: +421 903 471 002

STRELCI STRELCOM

 

 

Partneri

partner.png

 

angemy.png