Strieľa celá rodina - Liptaiovci

vratme_ssz_logo1.jpg

Pána Františka Liptaia poznáme nie len ako dobrého strelca, ale aj ako funkcionára a trénera. Neustále prekypuje energiou, dobrou náladou a v očiach mu žiaria mladícke ohníčky.

      S láskavým zvolením pána Ing. Tomáša Šrámeka pokračujeme vo zverejňovaní článkov o strieľajúcich rodinách na Slovensku. Ďakujeme mu za veľmi zaujímavú aktivitu a prínos k informovanosti streleckej obce.

 

     Tentokrát sa pán Ing. Tomáš Šrámek porozprával s pánom Františkom Liptaiom, hlavou streleckej rodiny Liptaiovcov        

 

            Článok v plnom znení aj s fotografiami si môžete prečítať tu. Zvolili sme radšej takúto formu zverejnenia článku, aby ste si mohli vychutnať článok.

 

        Veríme, že sa z článku dozviete niečo z toho, čo ste o tejto strieľajúcej rodine ešte nevedeli a tešíme sa na ďalší článok o ďalšej strieľajúcej rodine.

 

 Na ochutnávku začiatok článku.

 

Streľba je záľuba na celý život

 

Pána Františka Liptaia poznáme nie len ako dobrého strelca, ale aj ako funkcionára   a trénera. Neustále prekypuje energiou, dobrou náladou a v očiach  mu žiaria  mladícke ohníčky. Po dlhé roky patrí k motorom šalianskej streľby. K športovej streľbe priviedol nie len svojich synov, ale stále sa mu darí na strelnicu privádzať mnoho mladých ľudí. Nedalo mi a charizmatickému strelcovi  som  položil  zopár  otázok.

 

T.Š: Patríte k stáliciam slovenského strelectva. Vedeli by ste si spomenúť na vaše strelecké začiatky?

 

F.L.: Moje strelecké začiatky sa datujú do roku 1974. Mal som už vtedy 24 rokov a založil som strelecký klub pri ČSAD v Šali, kde som pracoval. Okresný tajomník Zväzarmu nám však nechcel prideliť malokalibrové zbrane nakoľko sme nemali strelnicu. Odporučil mi strelecký klub Duslo Šaľa, ktorý v tom čase dobudoval malokalibrovú strelnicu aby sa dohodla možnosť trénovať u nich. Pri prvej návšteve na strelnice som zistil, že väčšinu členov poznám a presvedčili ma aby som to skúsil u nich. To bol môj životný a jediný prestup aj keď som vtedy ešte nestrieľal. Naostro som začal trénovať  v roku 1975, keď sa na novej strelnici konali majtrovstvá ČSSR.  Potom veci nabrali taký spád, že ešte dnes neviem kde je brzda. Popri trénovaní som pomáhal hospodárovi s dovozom streleckého vybavenia  a vecí zo Zväzarmu, vozením strelcov na súťaže a s prácou  okolo skladu. Žiaľ  po tragédii v podniku Duslo Šaľa, kde tragicky zahynul náš kolega Peter Krommer  ostala celá práca  i zodpovednosť za sklad na mne. Neskôr ako sa obmieňal kolektív som bol odrazu som nielen hospodár, ale aj pokladník a po odchode Antalca som bol  nejaký čas aj predseda klubu. Popritom som tri volebné obdobia robil aj predsedu krajského výboru  SSZ Nitra a tiež som bol  členom rady SSZ.

 

T.Š.: S vašou pani manželkou ste sa zoznámili na strelnici? Ako vplývala  športová  streľba na  váš rodinný život?  Ako ste vedeli zosúladiť rodinný život so  streľbou?

 

F.L.: S manželkou Oľgou som mal sobáš ako s klubom v roku 1974 a určite bez jej podpory a porozumenia by to nešlo. Narodili sa nám traja synovia Ferko, Tomáš a Peter. Streľbe sa začal venovať najstarší Ferko v roku 1987 a odvtedy sa venujem aj trénerskej činnosti až do dneška.

 

T.Š.: Aj v súčasnosti patríte medzi aktívnych strelcov v kategórii seniorov. Aké sú najvýznamnejšie strelecké úspechy, ktoré ste vo svojej kariére dosiahli?

 

 

Peter Mlynarčík

strelci@strelcom.sk

diskutujte bez registrácie na www.strelcom.sk

Návrat na výpis

Hľádáte servis Pardini na Slovensku alebo v Čechách?

STRELCI STRELCOM

 

Pre všetky zbrane PARDINI zabezpečíme záručný aj pozáručný servis na Slovensku.

Zabezpečíme Vám náhradné diely aj na staré modely zbraní PARDINI z deväťdesiatych rokov a môžete ich ďalej používať.

S povolením Pardini Armi S.r.l. zabezpečíme servis vzduchových zbraní aj z Českej republiky a predaj náhradných dielov nepodliehajúcich nákupnému povoleniu aj do Českej republiky.

Stačí sa nám ozvať a spolu nájdeme riešenie.

Ak chcete, najbližšie sa môžeme stretnúť na bratislavskej open lige v športovej pištoli.

 

Napíšte nám

Kontakt

PARDINI Slovakia s.r.o.

A. Gwerkovej 1538/7

851 04 Bratislava

IČO: 51144786

IČ DPH: SK2120608271

zapísaná v OR Bratislava 1,

Oddiel: Sro, Vložka č.: 13160/B

zbrojná licencia číslo CA 001259

email: info@pardini.sk

mobil: +421 903 471 002

STRELCI STRELCOM

 

 

Partneri

partner.png

 

angemy.png