Extraliga

Slovenský strelecký zväz každoročne organizuje Extraligu vo všetkých olympijských disciplínách, v ktorých počas sezóny usporadúva kvalifikačné súťaže na postup na majstrovstvá Slovenska.

 

V puškových a pištoľových disciplínach sa organizujú Extraligy 2x ročne, v zimnom období vo vzduchových zbraniach, v letnom období v guľových zbraniach.

 

Vo vzduchových zbraniach sa na Extralige strieľajú olympijske vzduchovkové disciplíny, v rámci revitalizácie dynamických disciplín sa strieľajú aj dynamické pištoľové disciplíny.

 

V guľových disciplínach okrem olympijských disciplín aj disciplíny, ktoré sa strieľajú na Majstrovstvách sveta či Európy.

 

Na vzduchovkovú Extraligu ŠTK nominuje najlepších strelcov z minulej sezóny tak, aby strieľali v prvej alebo druhej smene. V ďalších smenách už môžu strieľať všetci strelci, ktorí sa na Extraligu prihlásia. Rozdiel je v tom, že do finále sa môžu dostať z časových dôvodov len strelci z prvých dvoch smien. V roku  2017/2018 byli 3 dvojkolá Extraligy, v Šali, Košiciach a Martine.

 

Na guľovú Extraligu sa stačí len prihlásiť, podľa propozícií na konkrétne kolo Extraligy. V roku 2018 boli 4 dvojkolá Extraligy,  jedno dvojkolo v Košiciach, zvyšné 3 dvojkolá v Príbelciach.

 

Výsledky z Extraligy sa započítavajú do reprezentačného rebríčka (na nomináciu na Majstrovstvá Sveta, Európy, či Svetový pohár) a do nominačného rebríčka na postup na Majstrovstvá Slovenska. Výsledkom dosiahnutým na Extralige sa dá vyrovnať alebo zlepšiť slovenský rekord.

Neboli nájdené žiadne články

Chcete sa niečo opýtať?

V poradni sa môžete pýtať aj bez uvedenia akýchkoľvek osobných údajov, bude Vám odpovedané v príslušnej rubrike poradne. Ale ak nebudeme mať na Vás kontakt, nebudeme Vám vedieť oznámiť, že sme už na Vašu otázku odpovedali a kde nájdete na ňu odpovedˇ. Nežiadame a nenútime Vás poskytovať nám akékoľvek osobné údaje, ak to vyslovene nevyžaduje zákon, takže všetky informácie a osobné údaje, ktoré nám dobrovoľne poskytnete prostredníctvom on-line formulára, budú slúžiť výlučne pre potrebu poskytnutia odpovede na Vašu otázku a nebudú ďalej poskytované tretím osobám ani inak komerčne využívané. Ich odoslaním vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním a použitím Vašich osobných údajov na vyššie uvedené účely. Hneď po poskytnutí odpovede na Vašu otázku budú Vaše osobné údaje vymazané z nášho informačného systému.

Kontakt

PARDINI Slovakia s.r.o.

A. Gwerkovej 1538/7

851 04 Bratislava

IČO: 51144786

IČ DPH: SK2120608271

zapísaná v OR Bratislava 1,

Oddiel: Sro, Vložka č.: 13160/B

zbrojná licencia číslo CA 001259

email: info@pardini.sk

mobil: +421 903 471 002

STRELCI STRELCOM

 

 

Partneri

partner.png

 

angemy.png