Stránky obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva.
Používaním stránok vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

HOME  »  Blog

Blog

<<   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7   >>

Nový kráľ streleckých „Masters“ na obzore?

Ukázalo sa, že tento kufrík sa naozaj osvedčil ako motivácia pre návrat výborného strelca, ešte nedávno reprezentanta, Janka Faba na streleckú palubovku. Počas uplynulého víkendu konečne vytiahol vzduchovú pištoľ a ukázal nám všetkým, že to ešte nezabudol. Na otázku prečo sa nakoniec rozhodol strieľať vzduchovku zaznela odpoveď, že už nedokázal odolávať synovým prosbám, aby mu vystrieľal kufrík, po ktorom tak dlho túži.

Strelci seniori vítaní či trpení?

Všetko u seniorov vyzerá byť OK, tak v čom je teda u seniorov problém? Kedysi na Slovensku seniorská kategória v streľbe oficiálne neexistovala, proste boli len muži a ženy bez ohľadu na to, či majú 21 rokov alebo 99 rokov.

IPSC pištole PARDINI

Aj na Slovenskú sa malokalibrové pištole PARDINI používajú mnoho rokov a sú dobre známe, ale za vyše 20 rokov prešli zbrane vo firme veľký kus cesty vo vývoji a dnes už aj vzduchové zbrane ako aj IPSC pištole sa svojou kvalitou, úžitkovými vlastnosťami a cenou vyrovnajú konkurencii.

Nové strelecké kufríky

Strelecké kufríky sú už znovu fyzicky dostupné. Môžete si ich vyskúšať v Bratislave, alebo počas pretekov v nadchádzajúcej vzduchovkovej sezóne.

Ako nastaviť spúšť na guľových pištoliach PARDINI?

Charakteristika, chod a odpor (aj pocitový) spúšte majú obrovský podiel na úspešnej streľbe a dobrého pocitu zo streľby. Ale nie každý si vie nastaviť spúšť na svojej pištoli tak, aby vyhovovala jemu, pravidlám a zároveň aby fungovala bez porúch.

Ponuka špičkových pištoľových pažieb firmy NILL Griffe

Podarilo sa nám dotiahnuť do úspešného konca zastúpenie na Slovensku nemeckej firmy NILL Griffe, ktorá vyrába špičkové anantomické pažby pre zbrane viacerých výrobcov.

Ľubovoľná pištoľ juniorky

V roku 2017 ISSF navrhla MOV zrušiť ľubovoľnú pištoľ mužov z programu olympiád, ale zároveň v roku 2018 organizuje Svetový pohár juniorov, kde táto disciplína figuru, ale aj v kategórii junioriek.

Niekoľko tipov ako na Pardini

Ako každý mechanický predmet, aj malokalibrové pištole PARDINI môžu z nejakého dôvodu nefungovať správne, spravidla zanedbanou údržbou alebo servisom. Je dobre vedieť, čo robiť ak sa také niečo stane.

Neskutočné výkony na SP v Mníchove

Svetový pohár v Mníchove pokračoval vynikajúcimi výsledkami, blahoželáme Patrikovi Jánynu k účasti vo finále vzduchovej pušky.

Nové slovenské rekordy

Na Extralige v streľbe v Košiciach vytvorili dvaja mladí pištoliari 4 nové slovenské rekordy.

<<   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7   >>
Diskutujte na:
Strelci Strelcom


Stránky na ktoré sa chystáte vstúpiť obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva.

Vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.


ÁNONIE
NAHOR